אלבום תמונות >> עיצוב אלבום תמונות

עיצוב אלבום תמונות

אלבום תמונות

כשניגשים לראשונה לעצב אלבום תמונות דיגיטלי, חשוב לשים לב לכמה דברים לפני שמתחילים את העיצוב בפועל. כדאי לקרוא היטב את הוראות הפעלת התוכנה, ולעשות כמה ניסיונות כדי להכיר את התוכנה ואת הפעולות שהיא מאפשרת. התוכנות לא מסובכות לשימוש, ולרוב תמצאו מדריכי הפעלה מפורטים ונוחים לקריאה.

השלב הראשון בעיצוב האלבום, הוא בחירת התמונות. מומלץ לא לדחוס הרבה תמונות בעמוד אחד, ולכן אפשר לבחור את התמונות הטובות ביותר. בחרו תמונות מגוונות, מזוויות צילום שונות, תמונות שיש בהן עניין. חשבו על כך שתרצו לדפדף בכיף באלבום, ושלא תרגישו שהוא חוזר על עצמו.

מבחינת עיצוב אלבום התמונות עצמו, אפשרויות העיצוב הן רחבות ומתאימות לכל סגנון. תוכלו להחליט שאתם רוצים עיצוב אוטומטי- הזנה של התמונות, בחירת גודל אחיד לכולן ובחירה בעיצוב האוטומטי של התוכנה. תקבלו אלבום אחיד, בעל עיצוב סולידי ועדין יחסית. זהו עיצוב שיכול להתאים אם אתם במצוקת זמן, או אם אין לכם סבלנות לשבת ולעצב את האלבום. זוהי לא אפשרות גרועה, האלבום שתקבלו יהיה באיכות הדפסה גבוהה ועיצוב נעים לצפייה. אם יש לכם זמן ורצון, תוכלו לשקוע בעיצוב האלבום שעות רבות.

כשניגשים לעיצוב דף באלבום דיגיטלי, יש לחשוב על אלמנטים שונים שישתלבו בו. חשבו על הגודל של האלבום המוגמר. אם תבחרו באלבום קטן יחסית, לדוגמה בגודל 15X15 ס"מ, לא יהיה מומלץ להעמיס בתמונות ובקישוטים, כיוון שמדובר באלבום קטן יחסית. תמונה אחת או שתיים יספיקו לגמרי. חשבו על העמוד הצמוד לעמוד שאותו אתם מעצבים, כדאי לשמור על אחידות וקשר בין העמודים השונים באלבום. בחרו סגנון או נושא והמשיכו איתו לכל אורך האלבום. אם מדובר בתמונות חתונה, לתמונות יהיו אופי של תמונות מצילום אירועים, ויתאמו להן קישוטים בצבעים מסוימים וסגנון עיצוב שונה מאלבום ילדים, לדוגמה.

מומלץ להוסיף טקסט לעמודים המעוצבים שבאלבום. אפשר להוסיף את הטקסט על התמונה עצמה, או לצידה. כמה שורות עם פירוט האירוע או הרגע שבו צולמה התמונות, מיהם האנשים שבתמונה ומילה או שתיים על הזיכרון שאותו אתם מבקשים לשמר, יכולות לעשות הבדל גדול.

הדפסה על קנבס

כמו כן, חישבו על כל התמונות שהכנסתם לאלבום ואולי תגלו שתמונה אחת אהובה ומועדפת עליכם ביותר לא נכנסה לאלבום ואולי תרצו לשים עליה דגש מיוחד. במקרה כזה תשקלו בוודאי הדפסה על קנבס. רבים מאלו הבוחרים לעצב לעצמם אלבום תמונות דיגיטלי בוחרים בנוסף להזמין תמונה אחת של הדפסה על קנבס. זו תמונה מוגדלת, עם גימור ממוחשב בדיוק לפי בחירתכם, ולמעשה איך שיצרתם את האלבום תוכלו לעצב את התמונה שאותה תרצו בצורת הדפסה על קנבס. כל אפשרויות העיצוב שיישמתם על עיצוב האלבום שלכם אפשר ליישם על עיצוב תמונה של הדפסה על קנבס. דווקא בתמונה כזו טקסט אינו מומלץ, תמונה זו באה בגדלים שונים והיא מיועדת לתלייה על הקיר, טקסט עלול רק להפריע או לפגום בתמונה עצמה. תמונה כזו אפשר לעצב בגוונים המועדפים עליכם כמו גווני חום, שחור לבן, צבעוני מחודד ועוד הרבה אפשרויות. מובן שאפשר להתאים גם מסגרת מודפסת שתקיף את התמונה ותקנה לה ייחודיות. הדפסה על קנבס של תמונה שלכם או של הקרובים אליכם תישמר לטווח ארוך ביותר שכן היא ניחנת באיכות של תמונות המוצגות במוזיאונים או גלריות. זכרו כי בד הקנבס הוא הבד המועדף על ציירים בכל העולם. תמונה שמודפסת על קנבס תהיה אולי יצירת האומנות האישית שלכם. לשם כך אנא הקדישו מחשבה לתמונה שבחרתם למטרה זו ואל תתיחסו בקלות ראש לעיצובה.

 
Photo book software for commercial printers            |           Passport photo software